Нацбанк: протягом листопада міжнародні резерви України зросли на 9,1%

На 1 грудня міжнародні резерви України становили 39,92 мільярда доларів, повідомляє Національний банк у четвер.

За даними регулятора, протягом листопада обсяг золотовалютних резервів зріс на 9,1%.

«Така динаміка зумовлена, з одного боку, значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, – зменшенням обсягів чистого продажу валюти Національним банком на валютному ринку», – йдеться в повідомленні.

Нацбанк додає, що динаміку резервів визначала низка чинників. Серед них – надходження до уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.

Читайте також: За час великої війни ціни в Україні зросли на 44%. Чи дорожчатимуть далі продукти?

Зокрема, рахунки НБУ отримали 6,67 мільярда доларів від партнерів та розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики. Також Нацбанк виплатив понад 433 мільйона в рамка обслуговування державного боргу.

Іншим чинником є операції Національного банку на валютному ринку України:

«Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 712,0 млн доларів США та викупив до резервів 4,4 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в листопаді становив 2 707,6 млн дол. США, що на 21% менше, ніж у жовтні».

Крім того, внаслідок переоцінки фінансових інструментів їхня вартість зросла на 71,9 мільйона доларів.

За оцінками Нацбанку, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування п’яти місяців майбутнього імпорту.

Кредит на картку онлайн

Біткоїн досяг нового історичного максимуму, його вартість перевищила 100 тисяч доларів

Найбільша у світі криптовалюта Біткоїн досягла вночі 5 грудня історичного максимуму, його вартість перевищила 100 тисяч долів за монету під час торгів на біржах.

За даними біржі Binance, Біткоїн пробивав позначку в 104 тисячі доларів.

Ціна почала зростати після того, як обраний президент США Дональд Трамп обрав криптозахисника Пола Аткінса своїм кандидатом на посаду голови Комісії з цінних паперів і бірж.

Криптовалюта почала активно дорожчати на тлі перемоги Дональда Трампа на виборах у США, адже він під час передвиборчої кампанії висловлював підтримку цифровим активам.

У листопаді минулого року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10225-1 про обіг віртуальних активів в Україні. Документ передбачає податкові умови для бізнесу, який працює у сфері віртуальних активів, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

10 серпня 2023 року Верховна Рада ухвалила в цілому два законопроєкти, згідно з якими віртуальні активи і цифровий контент належать до об’єктів цивільного права і на них поширюються норми регулювання Цивільного кодексу України.

Біткоїн – це електронна валюта з відкритим кодом. Вона децентралізована, дозволяє здійснювати розрахунки по всьому світу, при цьому комісія за перекази або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи Bitcoin створюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері встановлену програму. У цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.

Кредит на картку онлайн

Путін заявляє про економічне зростання в Росії попри фінансові проблеми в країні – ISW

Президент Росії Володимир Путін продовжує заявляти про економічну стабільність і зростання в РФ, в той час як високі процентні ставки і зусилля по боротьбі з інфляцією свідчать про те, що Кремль стурбований економічною стабільністю в довгостроковій перспективі, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Вказано, що на інвестиційному форумі російського державного банку ВТБ 4 грудня Путін заявив, що російська економіка зросте на чотири відсотки до кінця цього року, а ВВП Росії з січня по жовтень 2024 року зріс на 4,1 відсотка.

«Путін, ймовірно, намагається продемонструвати економічну стабільність, незважаючи на повідомлення про те, що Росія може підвищити ключову процентну ставку до 25 відсотків у грудні 2024 року», – наголошують аналітики.

В ISW звертають увагу, що Путін мовчазно визнав деякі економічні проблеми, закликавши Центральний банк стримувати інфляцію. Російське державне видання РБК повідомило 4 грудня, посилаючись на дані Центрального банку, що готівкові заощадження росіян впали до історичного мінімуму і що готівкові рублі становлять лише 15 відсотків заощаджень російських громадян.

«Путін також припустив, що російська економіка зростає, похвалившись рекордно низьким рівнем безробіття в країні – 2,3 відсотка – і стверджуючи, що рівень безробіття, особливо серед росіян у віці 25 років і молодше, значно знизився. Путін не зазначив, що рівень безробіття серед молоді, ймовірно, рекордно низький, оскільки багато молодих російських чоловіків воюють в Україні, і що Росія страждає від значного дефіциту робочої сили», – йдеться у звіті.

У листопаді російський рубль впав до найнижчого рівня з березня 2022 року. Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, перевищив позначку 100 по відношенню до долара вперше з жовтня 2023 року. Центральний банк встановлює свій офіційний курс долара, використовуючи дані позабіржової торгівлі банків. Це робить обмінний курс більш непрозорим і нестабільним.

У жовтні Світовий банк прогнозував, що в Росії внаслідок більш жорсткої монетарної політики та «дедалі сильніших обмежень щодо виробничих потужностей і трудових ресурсів» очікується сповільнення зростання економіки з 3,6% у 2023 році до 3,2% цього року та 1,6% – наступного.

Кредит на картку онлайн

Рада скасувала збільшення податків для ФОП

Рада скасувала збільшення податків для ФОП

У документ було внесено кілька правок

Законопроєкт стосується оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів Дія.Сіті, пояснив нардеп Ярослав Железняк.

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №9319, який, зокрема, передбачає скасування збільшення податків “заднім числом” для ФОП. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.

Законопроєкт стосується оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів Дія.Сіті.

Для резидентів зі статусом стартапу – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5 % та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів, якщо кількість таких осіб у резидента Дія.Сіті становить менше ніж дев’ять осіб.

У документ було внесено кілька правок:

  • Внесено поправку до податкового законопроєкту №11416-д, яка змінює дату запровадження нових податків для ФОПів та юросіб єдиного податку “заднім числом” з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року.
  • Правка передбачає зниження ставки рентної плати для видобування каоліну.
  • До кінця війни підприємці не будуть штрафуватись за неподання звітів щодо контрольованих іноземних компаній (КІК).

Як ми вже писали раніше, президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про історичне підвищення податків.

Коли стартує підвищення податків

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Кредит на картку онлайн

Україна підписала кредитну угоду з ЄС щодо залучення до 35 мільярдів євро допомоги – Мінфін

Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду між Україною та Європейським союзом щодо залучення до 35 мільярдів євро макрофінансової допомоги, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів 4 грудня.

Зазначено, що кошти є частиною ініціативи G7 щодо механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України.

«Остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми кредитів всіх сторін ініціативи. Враховуючи запропоноване фінансування Сполученими Штатами у 20 млрд доларів США, макрофінансова допомога від ЄС може складати 18 млрд євро», – йдеться у повідомленні.

Погашення позики відбуватиметься за рахунок майбутніх прибутків від заморожених активів РФ в ЄС. Таким чином, у Мінфіні очікують, що усі кошти MFA для України будуть на безповоротній основі, а внутрішні фінансові ресурси не спрямовуватимуться на погашення.

«Наступний важливий крок у залученні коштів за рахунок заморожених активів країни-агресора. Останніми місяцями ми активно працювали з Європейським союзом та іншими сторонами в межах ініціативи, щоб досягти конкретних результатів у забезпеченні фінансових потреб України у 2025 році й надалі», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Депутати Європарламенту 22 жовтня на сесії в Страсбурзі погодили допомогу для України на 2025 рік у розмірі 35 мільярдів євро, яку збираються відшкодувати за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Україна підписала угоду з ЄС про залучення до €35 млрд під активи РФ

Україна підписала угоду з ЄС про залучення до €35 млрд під активи РФ

Україна підписала кредитну угоду з ЄС про залучення до 35 млрд євро

Погашення позики відбуватиметься за рахунок майбутніх доходів від заморожених активів РФ у ЄС.

Україна підписала меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду з Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів в середу, 4грудня.

Від України угоду підписали міністр фінансів Сергій Марченко та голова Національного банку Андрій Пишний. Від ЄС – віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

“Остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми кредитів всіх сторін ініціативи. Враховуючи запропоноване фінансування США у 20 млрд доларів, макрофінансова допомога від ЄС може складати 18 млрд євро”, – йдеться в повідомленні.

Ці кошти є частиною ініціативи країн G7 щодо механізму Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA), у межах якої загалом планується надати 50 млрд доларів. Погашення позики відбуватиметься виключно за рахунок майбутніх доходів від заморожених суверенних активів РФ у ЄС

Таким чином, очікується що усі кошти MFA для України будуть на безповоротній основі. Внутрішні фінансові ресурси не спрямовуватимуться на погашення.

​​​​​​​Carlsberg продає свої акції компанії «Балтика» в Росії

Група Carlsberg погодила продаж своїх акцій у пивоварній компанії «Балтика» (Baltika Breweries) – про це пресслужба компанії повідомила 3 грудня.

За угодою, «Балтика» передасть усі свої пакети акцій компаніям групи Carlsberg Azerbaijan і Carlsberg Kazakhstan. Очікується, що транзакцію завершать протягом наступних кількох днів.

«З моменту оголошення про наш намір покинути Росію в 2022 році ми вичерпали всі можливості, щоб знайти спосіб повністю вийти з Росії, захистивши наших співробітників, активи та вартість бізнесу Carlsberg. Завдяки сьогоднішньому повідомленню ми вирішимо численні судові справи та проблеми з правами інтелектуальної власності, пов’язані з пивоварнями «Балтика». Враховуючи обставини, ми вважаємо, що це найкращий досяжний результат для наших співробітників, акціонерів і подальшого бізнесу», – йдеться в коментарі генерального директора Carlsberg Group Джейкоба Ааруп-Андерсена.

Читайте також: Витрати на війну ведуть Росію до економічного краху: аналіз

Угода передбачає, що акції викупить менеджмент компанії. Новим контрольним акціонером «Балтики» стане компанія, що в рівних частках належить двом співробітникам, які зараз займають керівні посади в компанії. Вони візьмуть на себе керівництво Baltika Breweries як генеральний директор і заступник генерального директора.

Перед завершенням продажу його схвалили влада Данії та Росії, додають у компанії.

Суму угоди не розголошують. За даними агентства Reuters, уряд Росії погодив продаж активів за 34 мільярди рублів (близько 320,75 мільйонів доларів) російській юридичній особі «ВГ Інвест».

Група нагадує, що в липні 2023 року Володимир Путін своїм указом тимчасово передав контроль над пивзаводами «Балтика» російській державі. Згодом Carlsberg Group вирішила знизити повну вартість свого російського бізнесу та розірвати ліцензійні угоди, які дозволяли пивоварням «Балтика» виробляти, продавати та продавати бренди Carlsberg.

У жовтні цього року видання Le Monde писало, що складністю для західних груп, які прагнуть вийти з Росії, є пошук покупця, схваленого Кремлем. Якщо цього не станеться, активи будуть фактично конфісковані владою, як це було з компаніями Danone і Carlsberg.

Кредит на картку онлайн

Мінцифри: заяви на отримання тисячі гривень подали 2,5 мільйони громадян за добу

Понад 2,5 мільйони заяв про «Зимову єПідтримку» отримано за добу, повідомив у понеділок міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі.

Федоров зазначив, шо понад 550 заяв було подано на дітей.

Послуга, яка передбачає надання кожному громадянину тисяч гривень, стартувала 1 грудня.

Заступниця міністра нагадала, що перед поданням заявки необхідно оновити застосунок «Дія», після чого з’явиться додатковий розділ «Зимова єПідтримка» для отримання виплати у розмірі 1000 грн. Для тих, хто не користується «Дією» або не має РНОКПП, є можливість звернутись до банків-партнерів програми з 10 грудня.

Читайте також: Уряд схвалив порядок виплат за програмою «Зимова єПідтримка»

Бігун зауважила, що подати заявку через «Укрпошту» неможливо. За її словами, цей поштовий оператор буде виплачувати «Зимову єПідтримку» без заявок тим, хто отримує пенсію та соціальну допомогу по інвалідності, а також жителям територій, де ведуться бойові дії.

За її словами, замовити виплату можна до кінця зими, а використати кошти – до кінця 2025 року. Винятком є виплати через «Укрпошту», де діє інший механізм, і кошти можна отримати до кінця лютого.

Президент України Володимир Зеленський з 1 грудня ініціював програму одноразової допомоги, яка передбачає виплату однієї тисячі гривень для кожного українця, щоб «підтримати населення в зимовий період». Виплати фінансуватимуться коштом невикористаних бюджетних коштів Міністерства економіки та інших міністерств, які, за словами першого заступника міністра економіки Олексія Соболева, не встигнуть освоїти до кінця року.

Кредит на картку онлайн

Українці за добу подали 2,5 мільйона заявок на “тисячу Зеленського”

Українці за добу подали 2,5 мільйона заявок на тисячу Зеленського

За один день понад 2,5 мільйона українців подали заяви на тисячу Зеленського

З 1 грудня українці вже можуть подаватися на виплату 1000 гривень за програмою Зимова єПідтримка.

Понад 2,5 мільйона українців подали заяви про Зимову єПідтримку 1 грудні. Це рекорд для цифрових сервісів. Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

По цифрах:

  • на дітей подали 551 000+ заяв
  • 64% користувачів жінки, 36% – чоловіки
  • середній вік – 30-40 років

Як відомо, з 1 грудня українці вже можуть подаватися на виплату 1000 гривень за програмою Зимова єПідтримка.Заявки на виплату прийматимуться упродовж грудня 2024 – лютого 2025 року, а отримати її можна через:

  • Мобільний застосунок Дія: з 1 грудня 2024 року.
  • Укрпошту: з 4 грудня 2024 року.
  • Банки-партнери: з 10 грудня 2024 року.

Кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт та багато інших важливих речей і послуг. Також гроші можна задонатити на ЗСУ або витратити на благодійність. Отримана сума не підлягає оподаткуванню.

Кредит на картку онлайн

Курс валют на вихідні, 30 листопада, 1 грудня: скільки коштують долар, євро і злотий

Цими вихідними використовують курси п’ятниці, 29 листопада.

Національний банк встановив офіційний курс валют на вихідні: суботу, 30 листопада, і неділю, 1 грудня. Перед вихідними долар втратив 1 коп. Євро додало 6 коп., а злотий – 2 коп.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Вихідними використовують курси попереднього робочого дня.

Курс долара

  • 1 долар США – 41,59

Курс євро

  • 1 євро – 43,86

Курс злотого

  • 1 польський злотий – 10,17

Як повідомлялося, експерт Олександр Хмелевський розповів, яким буде курс долара в грудні. У бюджеті максимальний курс долара визначено на рівні 42,1 грн.

Кредит на картку онлайн